16. Warszawskie Targi Sztuki - 5-7 października 2018

wts2018

Festiwal Sztuki!
16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie
(5-7 października 2018)

 
  Już na początku października po raz 16. odbędą się najważniejsze w Polsce targi sztuki. Tradycyjnie, w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Ponad 60 galerii sztuki współczesnej z całej Polski (m.in. Piękna Gallery, Galeria Muzalewska, mia Art Gallery, Arttrakt, Galeria Grafiki i Plakatu, Artemis, Rynek Sztuki, Mostra, Beta 16) oraz antykwariatów (m.in. Artykwariat, Galeria 32, DA Rempex, Connaisseur, DA Ostoya i Berżera) wezmą udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym. Galeria Esta, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia na 16. WTS zaprezentuje obrazy, obiekty „Awangardy Wrocławskiej” lat 70. i 80. oraz sztukę konceptualną i abstrakcję (m.in. prace Stanisława Dróżdża, Jana Pamuły, Henryka Stażewskiego, Włodzimierza Pawlaka).


  Po raz drugi WTS będzie gościć Galerię Spokojną Wydziału Sztuki Nowych Mediów, warszawskiej ASP. Pojawią się też galerie angielskie, chińskie i niemieckie. Berlińskie „Museum of Future” – „miejsce wspólnych pomysłów dotyczących przyszłości, wolne od wpływów ideologicznych, gdzie nie istnieją żadne sztuczne granice narzucone narodom” wraz z Fundacją Pokolenia Pokoleniom, które zajmuje się upowszechnianiem sztuki współczesnej we współpracy z międzynarodowymi instytucjami zaprezentują prace polskich artystów od lat mieszkających w Niemczech. Angielska galeria Ernesta F. Ochocińskiego po raz kolejny zaskoczy unikatowymi numizmatami, a stare, unikatowe mapy zaoferuje jak zwykle niemiecki Antiquariat Krak. Natomiast artystyczne publikacje zaoferują prestiżowe wydawnictwa takie jak: Zachęta- Narodowa Galeria Sztuki, Kurtiak i Ley oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
- Warszawskie Targi Sztuki, to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie można obejrzeć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Józefa Hałasa, młodych ale już z dorobkiem, jak Łukasz Surowiec, Małgorzata Kosiec czy Monika Szwed oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy (Józef Brandt, Wojciech Wiess, Alfons Karpiński, Wojciech Kossak, Olga Boznańska). Będą też dostępne, coraz bardziej doceniane przez kolekcjonerów fotografie, m.in. Ney Gallery&Prints zaoferuje zdjęcia znanych polskich fotografików ( m.in. Ryszarda Horowitza, Tomka Sikory, Krzysztofa Gierałtowskiego), pojawią się też odlewy z brązu (!) rzeźb Józefa Wilkonia, w kolekcjonerskiej edycji (Limited Edition). Przede wszystkim zależy nam na prezentacji sztuki czystej, nad poziomem artystycznym czuwa Rada Programowa. Czasem musimy dokonywać niełatwych wyborów, jest więcej chętnych niż miejsc– mówi Piotr Lengiewicz, Prezes DA Rempex, organizatora WTS.
  Pojawi się też rzemiosło artystyczne wysokiej klasy oraz retro biżuteria. Misją WTS jest również działalność edukacyjna. Po raz szósty profesjonalna Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur poprowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak co roku gościem Pracowni Kwadrat będzie znany plakacista Andrzej Pągowski. Odbędą się też wykłady m.in. o nieznanych aspektach twórczości Wojciecha Fangora, o sytuacji artysty w zderzeniu z rynkiem sztuki, o liderach polskiego rynku sztuki. O kolekcjonowaniu opowiedzą- ikona polskiej krytyki dr Bożena Kowalska i prof. Waldemar Okoń. O miłości do sztuki, przez wielu może nie do końca uświadomionej poświecony będzie panel dyskusyjny prowadzony przez naczelną redaktor „Arteonu” – Karolinę Staszak. O życiu pomiędzy dowiemy się od znanego nie tylko w Polsce Andrzeja Dudzińskiego -Dudiego.
- Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy uznanych twórców – prezentowane były już dokonania m.in. Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora i znanej na wszystkich kontynentach Magdaleny Abakanowicz. „Grupa mutantów” jej autorstwa, pokazana na 15. WTS została zakupiona przez wrocławskie Muzeum Narodowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa fotograficzna Witkacego – najbardziej szalonego rodzimego artysty, przedstawiciela polskiej awangardy. W tym roku pokażemy obrazy takich twórców, jak Wojciech Fangor (jego dzieła biją rekordy aukcyjne) i Andrzej Dudziński - Dudi, artystów tworzących w różnych stylistykach, którzy wiele lat mieszkali w USA. Cenionych i docenionych nie tylko przez krytyków – dodaje Kama Zboralska, Przewodnicząca Rady Programowej 16. WTS.
  Wojciech Fangor jeden z najwybitniejszych rodzimych artystów, którego prace sprawiają wrażenie jakby odrywały się od obrazu i unosiły w kierunku widza. Najpierw malował trójkąty, smugi płynące przez środek obrazu, owale, kwadraty, w końcu koło i kształt fali jako formy odpowiednie do wyrażenia świata iluzji. Jako jedyny Polak miał indywidualną wystawę w nowojorskim Muzeum Guggenheima. Dzieła Fangora wypożyczy Magdalena Fangor, żona twórcy (nie pokazywane dotąd szerszej publiczności) oraz warszawska Piękna Gallery. Prace Dudzińskiego przyjadą prosto z pracowni malarza.
Andrzej Dudziński –Dudi, który 25 lat mieszkał w Nowym Jorku całe życie tworzył pomiędzy sztuką czystą a użytkową, pomiędzy malarstwem a fotografią, współpracował z prestiżowymi tytułami, m.in. „Newsweek”, „The New York Times”.
  W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odwiedziło około 10 tys. osób!

organizatorzy WTS2018

Organizator:

DA Rempex


Patron Honorowy:
Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz


Patronat Honorowy Wystawy:
Polski Komitet ds. UNESCO


Partnerzy:
Zamek Królewski w Warszawie -Muzeum
Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich


Patroni medialni:
Wirtualna Polska Co jest Grane RMF Classic La Vie artinfo.pl Rynek i Sztuka O.pl TV Student www.alebank Arteon Weranda Stolica
Partner Gali:
Mionetto
Rada Programowa:
Kama Zboralska, Przewodnicząca
Piotr Lengiewicz
www.warszawskietargisztuki.pl

 

Galeria Artemis, Jan Tarasin:

Galeria Artemis Jan Tarasin2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykwariat, Olga Boznańska:

 

Artykwariat Olga Boznańska2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

101 Projekt, Grzegorz Gwiazda:

 

101 Projekt Grzegorz Gwiazda2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Connaisseur, Alfons Karpiński:

 

Connaisseur Alfons Karpiński2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mia Art Gallery, Józef Hałas:

mia Art Gallery Józef Hałas2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpłatny newsletter

Chcesz otrzymywać informacje związane z naszym stowarzyszeniem?

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym wywozem dzieł sztuki z Polski?

Kalendarz

Kwiecień 2021 Maj 2021
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30