Biuletyn SAP nr 62 - 11.2003
The art market for the new Europe
Investing in art: art of investing


    Seminarium o tej tematyce organizuje Central European Initiative w ramach CEI Summit Economic Forum, które odbędzie się w Warszawie w dn. 19-21 listopada, równolegle ze spotkaniem premierów rządów 17 państw członkowskich CEI oraz dyskusją okrągłego stołu ich ministrów ds. gospodarki.

    Seminarium odbędzie się w czwartek 20 listopada w godz. 14.00-16.30. Stanowi ono wyraz intencji CEI udzielenia wsparcia dla rozwoju opartego na prawidłowych zasadach rynku sztuki, co nabiera szczególnego znaczenia wobec poszerzenia EU o nowe państwa członkowskie (poniżej przytaczam dotyczący seminarium wycinek z programu Forum).
Przedmiotem dyskusji na seminarium będą więc zasady legislacyjne, na których opierać się będzie handel sztuką, a także sposoby rzetelnej oceny wartości i prawidłowych ekspertyz znajdujących się w obiegu dzieł sztuki.
    Szczególnie ważna, zarówno z punktu widzenia samego rynku sztuki, jak też wykorzystania go przez instytucje finansowe zainteresowane inwestowaniem pieniędzy w dzieła sztuki, jest część seminarium określona jego podtytułem. W programie seminarium, opracowanym na spotkaniu przygotowawczym (jakie odbyło się w siedzibie CEI w Trieście 6 października przy moim uczestnictwie), nazwaliśmy tę część Art&Private Banking ? promoting the investments.
    Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami w wielu krajach lokuje się do 5% przeznaczonych na inwestycje pieniędzy w dzieła sztuki i antyki, które to lokaty przynoszą oczekiwane korzyści. W związku z tym do udziału w seminarium Art market for the new Europe zaproszeni są przedstawiciele banków i instytucji finansowych. Ponieważ wraz z przedstawicielem Włoch Giancarlo Grazianim zostaliśmy poproszeni o prowadzenie obrad seminarium, a także o pomoc w jego przygotowaniu, staram się, aby w jego drugiej części było reprezentowanych jak najwięcej polskich banków.
    Sekretariat CEI rozesłał też zaproszenia do członków SAP ? wg listy znajdującej się na stronie CINOA.
    Informacje na temat seminarium uzyskać można od pani Barbary Fabro, Executive Officer CEI w Trieście (tel.: +39 040 77 86 777-707, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub na stronie www.ceinet.org
Udział w naszym seminarium jest zwolniony z opłaty konferencyjnej.


Jerzy Huczkowski
Prezes SAP
 

Bezpłatny newsletter

Chcesz otrzymywać informacje związane z naszym stowarzyszeniem?

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym wywozem dzieł sztuki z Polski?

Kalendarz

Październik 2018 Listopad 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31