Biuletyn SAP nr 72 - 01/02.2005
   Na ostatnim, a pierwszym w tym roku, styczniowym spotkaniu zarządu powstał twardy harmonogram bezwzględnej realizacji wielu zgłaszanych od dłuższego czasu przez członków naszego Stowarzyszenia wniosków i postulatów, gubiących się gdzieś w oceanie ogólnej niemożności, co prześladuje ostatnio polski rynek sztuki i antyków.

    Wynikiem tego, na stronie www.antiques.com.pl (www.antykwaryczna.com.pl) poświęconej częściowo SAP-owi, pojawiły się sprawozdania z kilku aukcji, sporządzone w okresie wystarczającym na potwierdzenie sprzedaży oferowanych i wylicytowanych w czasie aukcji przedmiotów. Zaczynają się też już pojawiać na tej stronie pierwsze zgłaszane przez naszych członków propozycje rzeczoznawców, które zgłaszający proponuje umieścić na liście rekomendowanej przez SAP. Pan Wojciech Niewiarowski z Rynku Sztuki w Łodzi, na przykład, przedstawił listę osób, z których opinii korzysta odnośnie do sprzedawanych w jego placówce i oferowanych na aukcjach obrazów malarzy łódzkich, przyporządkowując słusznie konkretne osoby określonym malarzom, w których twórczości się specjalizują. Apelujemy do pozostałych marszandów, którzy na spotkaniu zorganizowanym przez nas w Warszawie w DA Rempex zobowiązali się do przekazania swoich propozycji, by to uczynili.
    Ze swojej strony z kolei, pragnę poinformować członków SAP, że w dniach 12-14 maja br. odbędzie się kolejne walne zgromadzenie CINOA, tym razem w Nowym Jorku. W dobie tanich linii lotniczych nie jest to być może finansowo ?strasznie? daleko. Gdyby ktoś z polskich członków CINOA chciał wziąć w nim udział ? proszę o kontakt ze mną (tel. 0607 617 760).
    Przypominam przy tej okazji, że wciąż jest u nas wiele nieodebranych legitymacji SAP ? CINOA - reprezentacyjnych, oprawnych w skórę i bardzo potrzebnych, szczególnie w czasie wizyt zagranicznych, gdy odwiedzamy placówki marszandów zrzeszonych w CINOA na całym świecie.
   Posiadamy również nieodebrane egzemplarze grubej, pięknie wydanej przez CINOA książki, stanowiącej spis jej wszystkich placówek. Ci, którzy mają uregulowane składki członkowskie (a przypominam, że termin wpłaty składki za I półrocze 2005 r. upłynął 31 stycznia) mają prawo do objęcia w posiadanie zarówno pierwszego, jak i drugiego przedmiotu.
Życzę wszystkim, aby rok 2005 był dla nas łaskawszy od poprzedniego.

Jerzy Huczkowski
Prezes SAP
 

Bezpłatny newsletter

Chcesz otrzymywać informacje związane z naszym stowarzyszeniem?

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym wywozem dzieł sztuki z Polski?

Kalendarz

Styczeń 2019 Luty 2019
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31