Biuletyn SAP nr 73 - 03.2005
    Marcowe rekordy mrozu nie zachęcają do uczestnictwa we wczesno majowych, jak ostatnio, Ogólnopolskich Krakowskich Targach Antykwarycznych i Sztuki Współczesnej. Ale my przewidzieliśmy, że zima może potrwać w Krakowie w tym roku do maja i Bunkier Sztuki zamówiliśmy na czerwiec!

   Targi odbędą się w dniach 4-5 czerwca. Gwarantujemy, że wtedy będzie w Krakowie już lato i spać będzie można nawet choćby pod gołym niebem, jeśli to ma zmniejszyć koszty pobytu w podwawelskim grodzie.
   Ale już poważnie ? rzeczywiście w celu zmniejszenia tych kosztów, realizując wiele głosów zeszłorocznych uczestników Targów, postanowiliśmy skrócić je o jeden dzień. Trwać będą od soboty 4 czerwca ? godz. 10-19 do niedzieli ? godz. 11-18. Pozwoli nam to przeprowadzić kolejne Walne Zgromadzenie SAP (sprawozdawcze, bo wyborcze będzie miało miejsce dopiero w 2006 r.) w piątek 3 czerwca w godzinach wieczornych, co ułatwi udział tych uczestników Targów, członków SAP, którzy przyjadą w piątek po południu urządzać swoje stoiska ? co uczyniwszy opuszczą Bunkier i przeniosą się do jakiegoś przyjemniejszego pomieszczenia, które udzieli nam gościny na przeprowadzenie zebrania i ?spotkanie integracyjne? po nim. Gwarantujemy, że sufit będzie odpowiednio zabezpieczony i nie spadnie.
   Ważnym przedsięwzięciem, już przewidzianym dla tego spotkania, są zmiany w statucie. Chcemy m.in. wprowadzić zapis, który pozwoli Stowarzyszeniu na prowadzenie działalności gospodarczej. Istnieje już wiele pomysłów dotyczących tego na czym by ta działalność mogłaby polegać, a cel jest oczywisty. Wzmocnić budżet Stowarzyszenia, aby nie był on tak silnie zależny od terminowego opłacania składek, bo nie jest ono mocną stroną żadnego ze stowarzyszeń, a więc i naszego.
   Chcielibyśmy na Targi zaprosić osoby, z którymi współpraca może mieć istotne znacznie dla naszego rynku w sytuacji, gdy jesteśmy już członkami UE i wszelki ruch towarowy pomiędzy Polską a innymi krajami UE nie jest już ani eksportem, ani importem, lecz handlem wewnątrz unijnym. Procedury, które do niego będą stosowane, muszą stać się w maksymalnym stopniu uproszczone. Pomocne w tym są promesy, których wydawanie znajduje się obecnie w gestii Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych. Jego Dyrektor - Piotr Ogrodzki, zadeklarował już zarówno gotowość udziału w naszych Targach jak i udzielenia nam niezbędnej pomocy w sytuacji, gdybyśmy tym razem po raz pierwszy mieli do czynienia z targami międzynarodowymi, tzn. gdyby zechcieli odwiedzić nas (zarówno w charakterze wystawiających jak i kupujących) nasi unijni sąsiedzi.
   Mamy nadzieję również, że odwiedzi nasze targi Główny Konserwator Zabytków ? W-ce Minister Kultury Ryszard Mikliński, na którego życzliwość dla nas, jak się okazało, zawsze możemy liczyć.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim członkom SAP i tym marszandom niezrzeszonym, którzy zwykli przeglądać ten biuletyn, w imieniu swoim i pozostałych członków Zarządu SAP, składam najlepsze życzenia świąteczne.

Jerzy Huczkowski
Prezes SAP
 

Bezpłatny newsletter

Chcesz otrzymywać informacje związane z naszym stowarzyszeniem?

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym wywozem dzieł sztuki z Polski?

Kalendarz

Październik 2018 Listopad 2018
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31